آیت الله شب زنده دار
صفحه اصلی اخبار پیام های تسلیت زندگی نامه گالری فراخوان آثار رسانه های دیگر ارتباط با ما
آیت الله استادی: اخلاص و تواضع از ویژگی‌های بارز آیت‌الله شب زنده دار بود
آیت الله استادی: اخلاص و تواضع از ویژگی‌های بارز آیت‌الله شب زنده دار بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت‌الله رضا استادی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه پنج‌شنبه شب در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله شب زنده دار که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: حوزه علمیه باید تلاش کند تا افرادی عالم همچون آیت‌الله شب زنده دار را تربیت کند. وی با تأکید بر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت‌الله رضا استادی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه پنج‌شنبه شب در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله شب زنده دار که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: حوزه علمیه باید تلاش کند تا افرادی عالم همچون آیت‌الله شب زنده دار را تربیت کند.

وی با تأکید بر این‌که اهل علم نباید به دنبال مطرح کردن خود باشند، گفت: عالم دینی باید به گونه‌ای رفتار کند که برای انسان درس و موجب هدایت باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که اخلاص و تواضع از ویژگی‌های بارز آیت‌الله شب زنده دار بود،‌ گفت:‌ آن مرحوم انسانی ساده زیست و به دور از تجملات و تکبر بود.

آیت‌الله استادی با اشاره به آیات و روایات بر ضرورت توجه به عمل صالح تأکید کرد و ابراز داشت: روحانیت باید با عمل صالح خود مردم را در مسیر دین، هدایت و راهنمایی کند.

امام جمعه قم با بیان این‌که تعداد شاگردان نباید در استاد تأثیر بگذارد،‌ ابراز کرد: افراد با اخلاص، کم یا زیاد بودن جمعیت شاگردان هیچ تأثیری در آنها ندارد.

وی با اشاره به ساده زیستی آیت‌الله شب زنده دار و بی رغبتی وی به دنیا، بیان کرد: زندگی بزرگان برای ما درس است و زندگی مرحوم آیت‌الله شب زنده دار سوژه مناسبی برای فیلم سازان ما می‌تواند باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که علمای دین باید از سیره پیامبر اسلام و ائمه اطهار(ع) الگو برداری کنند،‌ افزود: تواضع از ویژگی‌های یک روحانی است و علم بدون تواضع هیچ فایده‌ای ندارد.

امام جمعه قم با اشاره به این‌که آیت‌الله شب زنده دار هیچ گاه به دنبال مطرح کردن خود نبود،‌ گفت: آیت‌الله شب زنده دار به امر تحقیق و پژوهش اهتمام ویژه‌ای داشت.

آیت‌الله استادی ادامه داد:‌ آیت‌الله شب زنده دار در زمینه کلام اسلامی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده و در صدد تحکیم عقاید مردم گام بر می‌داشت.

وی در ادامه با بیان این‌که تکریم و بزرگداشت علمای دین اقدامی پسندیده است،‌ گفت:‌ باید با بازگویی ویژگی‌های عالمان دینی نسل جوان و طلاب علوم دینی را با مردان دین بیشتر آشنا کنیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به روایات فضیلت علم و عالم را مورد توجه قرار داد و افزود: هیچ دینی به اندازه اسلام به مسأله علم و دانش تأکید نکرده است.

امام جمعه قم با اشاره به اهمیت اخلاص در عمل به بیان خاطره‌ای از دیدار با حضرت آیت‌الله سیستانی پرداخت و خاطرنشان کرد:‌ حضرت آیت‌الله سیستانی در جواب بنده مبنی بر این‌که ما را نصیحت کنید، گفت: مردم اعتقادات خود را از کتاب نمی‌گیرند بلکه از عمل ما می‌گیرند.

آیت‌الله استادی با بیان این که امام خمینی(ره) مصداق بارز اخلاص در عمل بودند و مردم را به این وسیله جذب کردند، ابراز کرد: وقتی مردم در رفتار روحانیت اخلاص را مشاهده کنند به راحتی جذب دین می‌شوند.

وی با اشاره به هجمه‌های دشمن برای به انحراف کشاندن مردم و از بین بردن اعتقادات،‌ گفت: وظیفه روحانیت در قبال خنثی کردن این توطئه‌ها بسیار سنگین است.

1393/6/14 ساعت 12:51
کد 80
لینک خبر
بازخورد
اطلاعیه های ستاد ارتحال فراخوان جمع‌آوری آثار و خاطرات آموزنده
بسمه تعالی از عموم شاگردان، علاقه مندان و عزیزانی که هرگونه اثر(صوتی، تصویری، مکتوب، خاطرات  و نکات آموزنده و..) از معظم له در اختیار داشته و یا اطلاع دارند، دعوت می شود از طریق فرم ارتباط با ...
مراسم گرامیداشت پنجمین سالگرد ارتحال فقیه پارسا حضرت آیت الله حاج شیخ حسین شب زنده دار جهرمی
به اطلاع عموم مؤمنین می‌رساند، مراسم گرامیداشت پنجمین سالگرد ارتحال معلم و اسوه‌ی اخلاق، مفسر عالی‌قدر و فقیه پارسا، مرحوم آیت الله حاج شیخ حسین شب زنده دار جهرمی (رضوان‌الله& ...
مراسم گرامیداشت چهارمین سالگرد ارتحال عالم ربانی حضرت آیت‌الله حاج شیخ حسین شب‌زنده‌دارجهرمی
به اطلاع عموم مؤمنین می‌رساند، مراسم گرامیداشت چهارمین سالگرد ارتحال معلم و اسوه‌ی اخلاق، مفسر عالی‌قدر و فقیه وارسته، مرحوم آیت الله حاج شیخ حسین شب زنده دار جهرمی (رضوان‌الل ...
مراسم اربعین ارتحال در جهرم
به گزارش پایگاه بزرگداشت حضرت آیت الله حاج شیخ حسین شب زنده دار جهرمی(رضوان الله علیه)، مراسمی به مناسبت ایام چهلمین روز درگذشت معظم له، در زادگاه آن عالم ربانی، جهرم برگزار می‌شود. این مراسم ...
مراسم اربعین ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله شب زنده دار (رضوان الله تعالی علیه)
به اطلاع عموم مومنین می رساند، مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت معلم و اسوه اخلاق، مفسر عالی قدر و فقیه وارسته، مرحوم آیت الله حاج شیخ حسین شب زنده دار جهرمی (رضوان الله تعالی علیه) برگزار م ...
پوسترهای آماده برای چاپ؛ ویژه ایام اربعین ارتحال
به مناسبت ایام اربعین ارتحال، پوسترهای با کیفیت بالا و اندازه اصلی، در اختیار بازدیدکنندگان محترم پایگاه بزرگداشت و نیز برگزارکنندگان مجالس چهلمین شب ارتحال در سراسر کشور، قرار می گیرد.   &nbs ...